Çocuklara Yüzme Kursu

Bakırköy Yüzme Kursu

5-12 yaş arası çocuklarımız yüzme öğrenmek, yüzme stillerini geliştirmek ve lisanslı yüzücüler olarak kulübümüzün altyapısında bizlerle çalışmak amacıyla bu grubumuza katılabilirler.Çocuklarının  yüzme öğrenmesini isteyen anneler babalr hemen arayın çocuğunuz doğru teknikle yüzmeyi öğrensin arkadaşlarından bir adım öne geçsın .Yazın tatile gittiğinizde çocuğunuz havuzda denizde rahatlıkla yüze bilsin .Bizler bakırköy yıldırım spor kulübü olarak gece gündüz yüzmeyi öğretmek için çalışıyoruz

5-12 yaş arası çocuklarımız yüzme öğrenmek, yüzme stillerini geliştirmek ve lisanslı yüzücüler olarak kulübümüzün altyapısında bizlerle çalışmak amacıyla bu grubumuza katılabilirler. Doğru teknikle yüzmeyi öğrenerek tekniklerini ileri düzeye taşıyarak ileri performans seviyesine ulaşarak birer lisanslı sporcular olarak yarışmalara katılmalarını sağlıyoruz.

Öncelikle yüzmeye yeni başlayan sporcularımız, Mini havuzda suya uyum çalışmaları yaparak onların suya alışma süresini eğlenerek geçirmelerini istiyoruz. Suya alışan çocuklarımız daha sonra teknik çalışmalara geçiyoruz. Doğru tekniğe sahip olmak için Suda uzanma, Kayma yaparken Vücudun düzgün olması önemli iki husustur. Sonra ayak tekniğinin öğrenim çalışmaları, Nefes alma çalışmaları, Kol tekniğinin öğrenim çalışmaları yaptırılarak onlara yüzmeyi öğretiyoruz. Gelişim sağlayan yüzücülerimizi yüzme federasyonunun düzenlediği müsabakalara hazırlıyoruz. Ayrıca çocuklarınız hem sosyal hem de fiziksel olarak spor yapmayanlara göre daha ileri düzeye kendilerini taşıyorlar. Arkadaş çevresi gelişiyor şayet yüzme sporunu severlerse ilerde spor akademisini düşünürse Yüzme Antrenörü olabilirler. Yüzmeyi meslek olarak devam ettirebilir. Herkes Doktor, Mühendis, Öğretmen olmak zorunda değildir. Çocuğunuza kendini ifade etme imkanı tanıyın mesleğini de kendisi seçsin.
Yüzmeyi yeni öğrenecek ve tekniklerini geliştirmek isteyen çocukları aramızda görmek istiyoruz.Bakırköy Yıldırım spor kulübü olarak bizler hazırız sizlerde hazırsanız hemen bizi arayın.

Kursumuzun Kuralları:

  • Çalışmalar 3-4 kişilik seviye grupları şeklinde yapılmaktadır.
  • Havuza girmeden duş almak ve havuzda bone takmak mecburidir.
  • Derslere katılma mecburiyeti vardır, gelmediğiniz derslerin telafisi olmaz.
  • Katılamadığınız dersler için rapor getirdiğiniz takdirde ders hakkınız kaybolmaz.
  • Dört haftanın sonunda devam etmek isteyenlerin kaydı yenilenir.
  • Kayıt olmaya gelirken; Tam idrar ve sağlık raporu getirmeniz gerekir.
  • Yüzmeye gelirken; Havlu, Terlik, Mayo, Bone ve Gözlük(İsteğe Bağlı) getirmeniz gerekir.
  • Havuzumuz Bakırköyde değildir,Yenibosnada Özel Arel kolejinin havuzundadır.
  • Kursumuz erkek bayan karmadır.